Op 1 april 2025 bestaan we als DCL alweer 4 jaar
Lieve klanten,
Op 1 april 2025 bestaan we als DCL alweer 4 jaar en wat zijn we met zijn allen trots op onze mooie uitgebreide gezellige praktijk op de Kempenaar!
We hebben een fijn gezellig team aan paraveterinairen en dierenartsen opgebouwd. Allemaal met hun eigen specialisme, kennis en kunde. Hun belangrijkste overeenkomst is dat ze allemaal een zorgzaam hart hebben en ze enorm graag mensen en dieren willen helpen. Er zijn 2 dierenartsen Roemeens en zij spreken goed Engels, die stap hebben we 2 jaar geleden moeten maken, omdat er de laatste decennia helaas te weinig dierenartsen in Nederland opgeleid worden. Zowel Gabriel als Diana zijn druk met het leren van de Nederlandse taal. Het spreken vinden ze nog wat moeilijker, maar ze verstaan al heel veel van wat de klanten hen vertellen in de spreekkamer.
De zorg en aandacht die aan een patiënt gegeven wordt is aan de buitenkant van een kliniek voor een klant vaak niet zichtbaar of meetbaar, eigenaren denken vaak dat zorg overal hetzelfde is. Wij zijn trots op onze uitgebreide praktijk met de nieuwste apparatuur en durven te zeggen dat onze standaard zorg binnen Nederland buitengewoon hoog is, kom gerust eens kijken. Wij kunnen heel veel in huis zelf doen of in huis halen zodat u niet vaak doorgestuurd wordt naar een specialistenkliniek in een andere stad.
Wij geloven in een vriendelijke benadering van uw dier en willen hier graag de tijd voor nemen. Onze standaard consulten zijn hierom in 20 minuten gepland, dus 5 minuten extra tijd en knuffels voor uw dier. En daarvoor betaald u niet extra.
Hoe het allemaal begon
Het hart van de praktijk is begonnen in loondienst bij Arie Binksma in 2006 bij Dierenartspraktijk de Kempenaar, we hadden toen de Albert Heijn (AH) en de Kemphaan als buren. In 2009 namen we met 3 dierenartsen de praktijk over en vormden we Dierenartsen Lelystad en verhuisde de praktijk in 2012 naar de grotere huidige locatie op Kempenaar 0301.
Over onze fijne huurbaas: bij de splitsing van de praktijk in 2021, heeft Metz het pand destijds met volle overtuiging aan DCL gegund en heeft ook een bevriezing van de huur voor ons geregeld zodat we de stappen konden maken om weer te kunnen herinvesteren in een compleet draaiende praktijk. Het is ontzettend fijn om mensen zoals hij om je heen te hebben die je willen steunen en helpen in moeilijke tijden en in je blijven geloven.
En ook UD met onze lieve oud-collega’s, hebben we alle mogelijkheden gegund om de praktijk op de Schoepenweg op te kunnen bouwen en zij zijn nu alweer 4 jaar lang onze concollega’s, waar wij de dienstregeling in Lelystad mee doen, wij de oneven weken en zij de even weken.

Geruchten en toekomst
Als de plannen van de AH doorgang gaan vinden (een mega AH op de plek waar de Metz garage was) zullen we straks op magische wijs weer opnieuw buren zijn van de AH. Een grote gratis parkeerplaats vlak naast ons pand is hiervoor al gerealiseerd. Hier profiteren onze klanten ook van, er is sinds december 2024 ineens altijd ruim plek voor onze deur!
Er doen geruchten de ronde dat onze praktijk over 2 jaar gaat verhuizen om plaats te maken voor een nog grotere parkeerplaats, maar ik kan jullie verzekeren dat wij nergens anders heen gaan. Onze huurbaas Metz is een dierenliefhebber en steunt zijn huurders waar hij kan, DCL blijft op Kempenaar 0301gevestigd!
Veranderingen in de diergeneeskunde wereld
Er zijn veel moeilijke veranderingen geweest in de diergeneeskunde de laatste jaren. De belangrijkste is dat de KNMvD de norm voor een dierenartspraktijk om zijn klanten binnen 30 minuten te helpen heeft laten varen. Dat maakte dat de grote ketens nu bezig zijn een aantal grote spoedklinieken in Nederland op te zetten. Op zich niet verkeerd qua zorg en aandacht, maar het betekent voor veel mensen dat ze ruim een uur moeten rijden met hun dier om zorg voor hun dier te kunnen krijgen bij een arts die ze niet kennen. Er zijn mede vanwege de enorme kosten in de spoed (er is altijd een dierenarts en paraveterinair oproepbaar) veel privé klinieken gestopt met hun in huis spoedzorg en verwijzen nu hun spoed patiënten in de avond, nacht en weekenden naar deze klinieken. Wij blijven als echte Lelystadse ondernemer geloven in de beste zorg voor het dier en dat betekent ook OP TIJD hulp kunnen bieden zo veel mogelijk bij je eigen dierenarts in je eigen (Lely)stad.
Op dit moment worden dierenartsen in de media vaak negatief neer gezet als ‘geldwolven’. Met als gevolg dat mensen überhaupt geen zorg van dierenartsen meer durven af te nemen en er mogelijk dieren ten gevolge hiervan niet de zorg krijgen die ze verdienen, vaak uit onwetendheid. Wij vinden deze ontwikkeling zorgelijk en kunnen alleen delen wat wij ervan weten. Niemand kiest dit vak voor het geld. Onze passie voor dieren en hun welzijn is wat ons als DCL drijft.
Goede zorg vraagt om investering in kennis, kunde en moderne apparatuur. Dierenartsen en paraveterinairen hebben verantwoordelijk en nauwkeurig werk en dit kan nooit vrijwilligerswerk zijn.
De kosten voor consulten zijn de afgelopen jaren gestegen, mede door een verbeterde cao en de algemene economische ontwikkelingen, zoals inflatie en we moeten niet de 21% btw die we als dierenartsen moeten afdragen. We begrijpen dat transparantie hierin belangrijk is. Daarom proberen we de prijzen van standaardconsulten zoveel mogelijk op onze website te vermelden, hierin kunt u zien dat onze prijzen gemiddelde prijzen zijn binnen Nederland. Daarnaast bespreken we graag vooraf de mogelijke (onverwachte) kosten en behandelingen, zodat u niet voor verrassingen komt te staan.
Bedankt voor jullie vertrouwen
Wij willen onze klanten bedanken voor het enorme vertrouwen en het fijne contact wat we de laatste jaren van jullie hebben mogen ontvangen. Het is fijn te weten dat in moeilijke tijden jullie voor DCL blijven kiezen. Dank jullie wel
Nieuwe en oude klanten zijn en blijven bij ons van harte welkom, we zijn als Lelystadse ondernemer heel blij en trots als u voor ons als uw dierenarts kiest.
Team DCL